Tattoo PhotoStory

To, že mám ráda tetování, musí být každému jasné, hned jak se se mnou poprvé seznámí. Tetování mám na třech ze čtyř končetin a přibývají jedno po druhém v pravidelných časových úsecích. Baví mě vše okolo tetování - návrhy, potetovaní lidé, proces vytváření tetování, historie, jednotlivé styly a kultura okolo. Svou kůži vnímám jako takovou galerii plnou děl od různých umělců, kteří se rozmanitými technikami, barvami a vzory snaží zachytit klíčové okamžiky mého života. 

Mým nejnovějším přírůstkem je tzv. Paisley, vzor, tisíce let starý, pocházející z Blízkého východu. Narazíte na něj v dnešní době úplně všude, obzvlášť toto léto je strašně in. Já ho objevila při své první odvážnější cestě do zahraničí, při cestě do země, kterou mi každý rozmlouval: Írán. 

Na tu dovolenou hrozně ráda vzpomínám. Nejenomže mě naučila nevěřit médiím, nedělat si předsudky o žádné zemi ani kultuře, ale dala mi také skvělé přítelkyně - spolucestovatelky, se kterými jsem následně absolvovala i jiné cesty. Bohužel mi nadělila i jinou zkušenost, a tak jsem si poprvé vyzkoušela, jaké to je mít závažné a dlouhodobé střevní potíže na cestě. Shrnuto podtrženo, byl to zlomový bod v mém cestování a hodně věcem mě to naučilo, proto jsem se rozhodla to zvěčnit novým tetováním.

Na tatéra jsem narazila poměrně náhodou - jedná se o kamaráda mýho bráchy, který se od něj nechával nedávno také tetovat. Co mě však zaujalo, byly dvě věci:

1) Jarda přede mnou tetoval jenom 7 lidí

2) Jarda tetuje handpokem

Kdo o technice handpoke ještě neslyšel - jedná se o metodu, kdy tatér nepoužívá strojek, ale pouze drží jehlu, kterou postupně vpichuje barvu do kůže. Proces je daleko pomalejší a tetování, které by strojkem trvalo maximálně hodinu, zabralo přes čtyři hodiny.

A nyní už k fotografiím. Jak je z fotek patrné, já stála na druhém konci fotoaparátu. Spoušť v ruce tentokrát držel můj brácha. Byla jsem příjemně překvapená tím, jak se mu fotky povedly!

Také bych ráda poděkovala Jardovi za veškerou péči, kterou mi věnoval. Ať už se jedná o přípravu návrhu, vybírání barev, samotného tetování i starosti o hojení, se vším jsem byla moc spokojená a Jardu můžu jedině doporučit!

Adelka