Oh Morocco...

I am now sitting in my living room with my dog barking at the neighbour's dog, and I can't help but reminiscent over how amazing this trip was. Morocco holds a special place in my heart. When I set foot off the Ryan air plane in February 2016, I was at a very difficult stage of my life. Heartbroken, unsure about my university degree, living situation, work, and many other things. But that one step from the airplane to the ground changed many things inside of me. It was love at first sight. I did not expect much from this country to be honest - I knew I would like it, but I always thought Morocco was over, that so many people already visited it... But it took my breath away. I saw a happy country, proud of its traditions, content people and so much magic. No one tried to copy the western world. It is heartbreaking to see a unique culture being abandoned sometimes for cheap plastic objects that we don't need. I saw this trend so many times in other countries. But Morocco kept their integrity. 

The food, the architecture, the traditions, the colours, the sun, the air, the nature - I loved it all. So much, that I want to move there for some time in the near future. But before I do, let me show you some of the highlights from this trip.

-

Sedím v obýváku, poslouchám svého pejska, jak na sebe štěkají se sousedovic pejskem, a nemůžu si pomoct, ale stýskám si po úžasném výletu do Maroka. Tahle země se mi přímo vetřela pod kůži. Když jsem v loňském únoru vylézala ven z letadla společnosti Ryan air, prožívala jsem zrovna ne uplně lehké životní období. Měla jsem zlomený srdíčko, nevěděla jsem, k čemu mi je vlastně studium na VŠ a zda-li v něm pokračovat, nevěděla jsem, kde chci žít, pracovat a spoustu dalších věcí. Ale jediný krok ze schůdků přistavených k letadlu ve mně změnil spoustu věcí. Byla to láska na první pohled. Moc jsem toho od Maroka neočekávala, abych řekla pravdu - věděla jsem, že se mi tam bude líbit, ale taky se mi zdálo, že Maroko je už passé, že už tam spousta lidí byla, že je příliš turistické... Tahle země mi ale doslova vyrazila dech. Byla jsem ve spokojené zemi, která je hrdá na svoje místní tradice a kulturu, lidé jsou spokojení a všude okolo to je prostě kouzelné. Nikdo se tam nesnažil kopírovat západní svět. Někdy mi to fakt láme srdce, když vidím, jak se národy zbavují své vlastní tradiční kultury a mění ji za ošklivé, levné, plastové věci, které nikdo nepotřebuje. Tomu jsem bohužel byla svědkem ve spoustě zemích. Ale Maroko si plně zachovalo svou integritu. 

Jídlo, architektura, tradice, barvy, sluníčko, čerstvý (někde mořský) vzduch, příroda - všechno jsem si to zamilovala. Tak moc, že bych se tam v blízké budoucnosti chtěla na nějaký čas odstěhovat. Ale než tak udělám, ráda bych Vám ukázala nejkrásnější momenty z tohodle výletu. 

 

Adéla Bohackova